EUROPSKI KONGRES PEDIJATRIJSKIH NEFROLOGA
U Glasgowu je od 05. do 11.09.2017. održan 50. po redu godišnji Kongres dječjih nefrologa u organizaciji Europskog udruženja za pedijatrijsku nefrologiju na kojem je s usmenom prezentacijom zanimljivog kliničkog slučaja iz prakse sudjelovala i naša nefrologica dr. Iva Palčić. Na Kongresu su držali predavanja vodeći svjetski stručnjaci iz različitih područja pedijatrijske nefrologije. Kako bi se istakla važnost i učestalost problematike noćnog mokrenja i poremećaja funkcije mokraćnog mjehura, ove je godine jedan cijeli dan posvećen tim temema. Iznesene su najnovije smjernice u dijagnostici i liječenju tih poremećaja, te su prikazane nove spoznaje u patofiziologiji poremećaja koje pružaju i nove terapijske mogućnosti.
LJETNA ŠKOLA EUROPSKOG PEDIJATRIJSKOG GASTROENTEROLOŠKOG DRUŠTVA