INOVACIJA U POLIKLINICI HELENA - ŠVICARSKI UREĐAJ PRVI U HRVATSKOJ
Zadovoljstvo nam je obavijestiti Vas da smo zahvaljujući našem EU projektu instalirali GIGER MD, uređaj za fizikalnu terapiju, prvi takav u ovom dijelu Europe.

Direktor švicarske tvrtke COMBO AG održao je edukaciju i prezentaciju uređaja u našoj ustanovi gdje su fizijatri i fizioterapeuti kao i ostali sudionici iz različitih medicinskih ustanova sudjelovali na tečaju primjene GIGER MD-a.
Ciljevi liječenja GIGER MD uređajem su prvenstveno jačanje mišića, aktivacija novih mišićnih skupina, smanjenje spastičnosti gornjih i donjih ekstremiteta, poboljšanje ravnoteže i stabilnosti hoda te motoričkih i kognitivnih funkcija kao i oslobađanje boli. Značajni rezultati uočeni su prilikom liječenja poremećaja pažnje i govora, pogotovo kod pacijenata s ADHD sindromom. Za našu ustanovu primarna indikacija primjene uređaja je poremećaj rada crijeva i mjehura koji je često prisutan kod naših pacijenata sa spinom bifidom i cerebralnom paralizom. Uređaj se može uspješno koristiti za jačanje mišića zdjeličnog dna što je bitno kod pacijenata s inkontinencijom stolice i urina.

Upite vezane za uređaj možete postaviti na info@poliklinika-helena.hr

Tim poliklinike Helena
FELDENKRAIS RADIONICA U POLIKLINICI HELENA
PRIVREMENA OBUSTAVA PARKINGA U KRUGU POLIKLINIKE HELENA